0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Кольоротерапія в офісі: інтер'єрна палітра на сторожі продуктивності

Бізнес перепробував майже все, але цього недостатньо. Системи штрафів і бонусів, особлива організація офісного простору, ергономічні меблі, тренінги з особистісного росту — що ще зробити для підвищення продуктивності? Додати в інтер'єр мотивуючих фарб. А точніше, взяти в союзники науку, що вивчає вплив кольору на організм. Перш за все — на поведінку і мозкову активність.

Що про це думають вчені?

Кольоротерапія (вона ж хромотерапія) іде ще з Авіценни і з тих пір акумулювала безліч різних практик. Ефективність деяких науково не доведена. Але бізнес і не закликає відмовлятися від антибіотиків на користь кольорових картинок. Він використовує тільки дієві методи. Так, ніхто не ставить під сумнів психологічний вплив кольору. Поєднавши його з дизайном інтер'єрів, отримаємо інструмент впливу на співробітників.

Як не помилитися з офісної палітрою?

Щоб правильно підібрати колірну гамму інтер'єру, запам'ятайте 3 ключові принципи:

 • Кольори одного типу діють схожим чином. Теплі спонукають до дії, але можуть викликати роздратування. Холодні знижують активність, але підвищують концентрацію. Пастельні заспокоюють. Чим інтенсивніше колір, тим сильніше вплив.
 • Дисгармонія знижує ефект. Не можна так просто взяти і змішати разом кольори, що підвищують продуктивність. Переконайтеся (наприклад, за допомогою кола Іттена), що вони гармонійно поєднуються. Кількість теж обмежена. Класика жанру — 3, з яких основний займає 60%, додатковий — 30%, а акцентний — 10%.
 • Необхідно враховувати зовнішні чинники. Вибір колірного рішення також залежить від специфіки роботи, психотипу і конфліктності співробітників, навіть від клімату. Там, де вічно сіре й похмуро, яскраві кольори ще актуальніші, а в сонячнії і теплії місцевостях краще придивитися до темних холодних відтінків.

Як кольори інтер'єру впливають на офісних співробітників?

Кожен начальник бажає знати, як збільшити ефективність роботи. Почнемо зі спектральних квітів:

 • Червоний. Найдієвіший, але суперечливий. Підвищує мозкову і фізичну активність, але в той же час апетит і дратівливість. Надихає на трудові звершення і конфлікти. А тому годиться лише як акцент.
 • Помаранчевий. Стимулює не так агресивно, але переборщувати з його насиченими варіантами ризиковано. Покращує настрій і здатність до концентрації. Передозування загрожує зворотнім ефектом, аж до депресії.
 • Жовтий. Колір сонця і золота налаштовує на креативний лад, підвищує працездатність і допомагає радіти життю. Але його надлишок стомлює очі і заважає зосередитися. Може бути основним, але безпечніше — додатковим.
 • Зелений. Дарує впевненість, позбавляє від тривог, підвищує стійкість до стресів і не втомлює очі. У приміщенні, де переважає улюблений колір психологів, простіше справлятися з монотонними завданнями. Але холодні відтінки навіюють зелену тугу.
 • Блакитний. Популярний як основний, але мотивуючого ефекту не чинить. Навпаки, розслаблює тіло і заспокоює нервову систему. Остуджує гарячі голови. Може стати вдалим фоном для акцентів, що стимулюють.
 • Синій. Формує атмосферу довіри і сприяє ефективному спілкуванню. Додає спокою, але не на шкоду роботі. Його похмурі варіації, як і інші темні кольори, не просто розслаблюють, а пригнічують.
 • Фіолетовий. Вплив залежить від насиченості. Лавандовий і бузковий відтінки заспокоюють. Темно-фіалковий пригнічує емоції і налаштовує на песимістичний лад. Всі варіації знижують активність.

Офісна палітра не обмежена кольорами веселки. Не менш, а ще і більш популярні:

 • Білий. Не має вираженого впливу, зате візуально розширює простір і гармонійно поєднується з будь-яким іншим кольором.
 • Чорний. У великих дозах демотивує, пригнічує творчі здібності і підштовхує до депресії. В обмежених додає інтер'єру елегантності.
 • Сірий. Як і інші нейтральні кольори, не володіє помітним ефектом. Якщо позбавлений яскравих акцентів, навіює нудьгу.
 • Коричневий. Вселяє стриманість і консерватизм. Для багатьох компаній це плюс, але, наприклад, креативним студіям нема чого придушувати зухвалі починання.

Які кольори недоречні в офісі?

Тільки ті, вплив яких розходиться з вашими цілями. Кольоротерапія — це наука не про хороших і поганих відтінках, а про вплив кольору на різні системи організму. У кожній галузі і в кожному колективі у завдання підвищити продуктивність своє рішення. В одному випадку необхідно стимулювати творчість, в іншому — підвищити пильність, в третьому — позбутися конфліктів. Знайдіть «пляшкове горлечко» і усуньте його.

На закінчення

Брюс Лі заповідав боятися того, хто тренує не 10 000 ударів, а лише один, зате 10 000 разів. У боротьбі за корпоративну ефективність все з точністю до навпаки. Колір — потужна, але не єдина ваша зброя. Оформити інтер'єр відповідно до рекомендацій психологів ще не означає вирішити всі проблеми. Але цей маленький дизайнерський крок може стати величезним стрибком на шляху до успіху.

Вплив кольоротерапії на офісних співробітників