0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Шопінг без втоми: створюємо зону відпочинку в магазині

Соціальний психолог Роберт Чайлдіні зауважив, що люди охоче відповідають люб'язністю на люб'язність. Якщо відправити листівку незнайомцю, він, швидше за все, зробить те ж саме. Якщо спершу подарувати перехожому квітка, а лише потім запропонувати зробити пожертвування, він навряд чи відмовиться. Чайлдіні назвав це явище правилом взаємного обміну.

У цього правила 3 ​​особливості: воно універсальне, нав'язує зобов'язання і може ініціювати нерівноцінний обмін. Все це перетворює його на потужний маркетинговий інструмент. А витрати на організацію зони відпочинку в торгових точках - в інвестиції. Розберемося, як зробити, щоб зручне крісло і безкоштовна кава підвищували продажу.

Як правильно облаштувати куточок відпочинку в магазині?

Навіть поставлені наспіх столик з журналами і пара крісел краще, ніж нічого. Але, щоб досягти максимального ефекту, підійдіть до питання грунтовно. Почніть з вибору місця:

 • Спирайтеся на специфіку. Якщо мова про магазин одягу, розмістивши цю зону у примірочної, ви заручитися підтримкою тих, хто супроводжує покупців. А адже саме вони зазвичай кваплять або пропонують «подумати і повернутися». Якщо це магазин електроніки, вирівняйте відпочинок з «тест-драйвом» телевізора або приставки.
 • Знайдіть баланс між помітністю і затишком. Зона відпочинку в самому центрі торгового залу не найкраща ідея. Адже як розслабитися у всіх на виду? Але і ховати цей куточок від сторонніх очей теж не варто. Багато відвідувачів його не знайдуть, а ті, що знайшли, забудуть, де знаходяться.
 • Враховуйте відвідуваність. В елітному бутіку, куди нечасто хтось заходить, можна обійтися і єдиним посадковим місцем. В інших випадках вибирайте кут, де помістяться кілька крісел, а краще - ще й диван. Розміщувати їх занадто щільно не можна. Інакше гості стануть мимоволі порушувати особистий простір один одного.

Які меблі придбати?

Підбір меблів для зони відпочинку теж не такий простий, як здається:

 • Більше - краще. Програма мінімум - хоча б 2 крісла. Якщо ж площа дозволяє, на допомогу прийдуть дивани, пуфи і журнальні столики.
  Комфорт повинен бути стимулюючим. Якщо відвідувача почне хилити в сон, продажу точно не зростуть. Тому диван, в якому і потонути можна, прибережіть для будинку. Оптимальний вибір меблів для зони відпочинку - офісні рішення.
 • Не забудьте про якість наповнювача. У популярному магазині дивану і крісел доведеться несолодко. Якщо вже через місяць-другий вони покриються продавленими ямами, зона релаксації клієнтів швидко перетвориться в зону вашого ганьби.
 • Віддайте перевагу практичною оббивці. Чистота - запорука не тільки здоров'я, а й комерційного успіху. Тому в фаворі матеріали, які легко чистити. Азур, антара, натуральна і екошкіра - ось список варіантів на будь-який смак і гаманець.

Як створити потрібну атмосферу?

Як і завжди, бал править комплексний підхід:

 • Декор. Витончені світильники, дзеркала, статуетки, вази, навіть килим. Що з перерахованого найкраще задасть тон інтер'єру? Залежить від магазину, його цільової аудиторії і фірмового стилю. Нехтувати дрібницями точно не варто.
 • Освітлення. Якщо це можливо, приглушене. Але важливо не перейти межу між розслаблюючій і інтимною обстановкою. Тому уникайте кольорових (наприклад, червоних або рожевих) джерел світла.
 • Турбота. Свіжі журнали на різні теми і безкоштовна чашка чаю або свежемолотого кави. Пам'ятайте про правило взаємного обміну? Прийнявши вашу люб'язність, відвідувач відчує себе некомфортно, якщо піде без покупки.
 • Персонал. Один з найважливіших аспектів в організації куточка відпочинку в магазинах не пов'язаний ні з дизайн-проектуванням, ні з меблюванням. Поясніть співробітникам важливість доброзичливого спілкування. Воно компенсує навіть недоліки планування.

На закінчення

У наших краях зона відпочинку в магазині, на жаль, все ще асоціюється із завищеними цінами і вдаваною чемністю. Чи не час зруйнувати цей стереотип? Поки інші думають, у вас є можливість не тільки взяти в союзники психологію, але і обзавестися ще однією конкурентною перевагою.