0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Правильна робоча поза: сидячи або стоячи?

Дивне запитання, чи не так? Десятиліттями нам вбивали в голови, що стоять тільки продавщиці і робочі біля верстата, а закінчується це варикозом. Інтелектуальний ж праця обов'язково сидячий. І чим вище піднімається по кар'єрних сходах, тим зручніше крісло. Пора позбутися від стереотипів. А заодно розібратися, чому зарубіжна мода на столи з електричним регулюванням по висоті - не просто примха розпещених хіпстера.

Що про це думають вчені?

Ще якихось 100 років тому офісні співробітники в основному працювали стоячи. Як і у випадку з першими open space, роботодавець і не думав піклуватися про здоров'я співробітників, а просто скорочував витрати. Але тепер - вже з медичних міркувань і в удосконаленому вигляді - цю ідею підхопили Facebook, Google і сотні менш помітних компаній. За що ж їм так полюбилися ергономічні столи для роботи стоячи?

  • Вище продуктивність. Психолог Емі Кадді встановила, що в сильних позах організм виробляє більше тестостерону і менше кортизолу. А це підвищує розумову і емоційну активність.
  • Нижче ризик виникнення хвороб. Серцевих - на 54% (згідно з дослідженням Петера Катцмажіка). Недуг, пов'язаних з нирками, - на 30%, якщо сидіти менше 3 годин на день (відповідно до роботам Томаса Єйтса).
  • Боротьба із зайвою вагою. Столи зі змінною висотою не замінять пробіжку, але спалені 144 ккал за 3 години, проведених стоячи кожен робочий день, - це мінус 3-4 кг за рік.

Як правильно працювати за таким столом?

Сидячий спосіб життя не дарма прозвали новим курінням. Але і стояти по 8 годин на день аж ніяк не корисно. Важливо знайти баланс, нівелює недоліки обох положень тіла. Тобто регулярно міняти позу. Бажано робити це кожні півгодини або сидіти і стояти в пропорції 2: 1 (наприклад, годину і півгодини відповідно). Наші столи - з автоматичною зміною висоти: регулюванням стільниці зайняті не ви самі, а електромотор.

Працювати в динамічної позі - лише одна з ключових рекомендацій:

  • Правильно налаштуйте висоту столу. Коли стоїте, оптимальний рівень стільниці - у ліктьового суглоба вільно висить руки. Рішення E-DESK by Mobili Perfetti оснащені пультом з функцією пам'яті на 4 позиції. Один раз відрегулювали - і забули.
  • Подбайте про ступнях. Найкраще обзавестися спеціальним килимком, що рятує від втоми ніг. Стояти на ньому бажано в зручному взутті або босоніж.
  • Не економте на комфорті. Столи з ручним зміною висоти дешевше. Але, якщо міняти позу кожні півгодини, за робочий день таких маніпуляцій набереться більше десятка. Як довго ви протримаєтеся? І скільки часу заощадите, якщо все ж делегіруете цей обов'язок електромотора?

На закінчення

Прагнення до комфорту і турбота про здоров'я - все одно, що штурм фортеці: потрібно бити відразу з усіх гармат. Що краще: стіл для роботи стоячи і сидячи або ортопедичне крісло? Їх поєднання. Сучасна людина проводить за комп'ютером дуже багато часу, щоб нехтувати меблями, яка покращує якість життя.

Все ще думаєте, що новий ергономічний тренд зійде нанівець, адже працювати стоячи незвично? Колись здавалося, що сенсорні смартфони - не більше ніж сміливий експеримент і ніщо не змусить весь світ відмовитися від кнопкових. І де вони тепер?