0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Як облаштувати офіс відповідно до фен-шуй: древнє знання на службі сучасного бізнесу

Наукове співтовариство не благоволить цієї даоської практиці організації простору. Але вірність традиціям ще нікому не заважала. Особливо якщо це традиції одного з найдавніших і наймудріших народів світу. Тим більше що офісний фен-шуй аж ніяк не суперечить законам ергономіки та створює не екзотичний китайський, а наш, український затишок. Зрештою, що ви втрачаєте? Нічого. А придбати можете доброчинну обстановку в колективі і фінансове процвітання.

Як правильно вибрати офіс?

Китайські мудреці переконані, що будь-який успіх можливий лише в гармонії з потоками енергії ци. Йти проти них — значить протистояти самій природі. Щоб точно з нею порозумітися, переконайтеся, що приміщення майбутнього офісу:

 • Не є сусідами з несприятливими місцями. Наприклад, в'язницею, лікарнею, кладовищем або зруйнованим будинком. Аура в'янення не найкращий союзник на шляху до процвітання. Печаль страждають передається співробітникам — і вмотивованість змінять нервові зриви.
 • Знаходиться в будівлі традиційної форми. Звичний паралелепіпед — кращий вибір. Неодмінно без виступаючих карнизів: вони тягнуть за собою фінансові проблеми. Наприклад, в будівлі-піраміді циркуляція енергії утруднена. Те ж стосується і будь-яких будинків на галасливих перехрестях.
 • Виграшно розташоване в самій будівлі. Якщо вхідні двері знаходиться якраз навпроти дверей в інший офіс, в кінці коридору, «дивиться» на ліфт або сходи, двічі подумайте перед орендою. Гараж або метушливий приміщення поверхом нижче теж привід підшукати варіант, де потокам енергії ци в офісі нічого не завадить.

Як облаштувати офісне приміщення?

Від чого залежить бажання працювати і успіх у всіх корпоративних починаннях? Філософія фен-шуй дає однозначну відповідь: від планування та облаштування робочого місця в офісі. Щоб енергетичні потоки працювали на вас, обов'язково зверніть увагу на:

 • Форму кабінетів. Оптимальна — квадратна або прямокутна. Відсутність одного з кутів порушує гармонію, а значить, може спричинити проблеми. Залежно від сторони світу, де повинен був знаходитися відсутній кут, вони різні: від фінансових невдач і сімейних негараздів до пліток і важких хвороб.
 • Кольорову гаму. Фен-шуй для бізнесу наказує зупинитися на спокійних кремовому, коричневому і блідо-зеленому відтінках з рідкісними вкрапленнями жовтого і помаранчевого, а в кабінеті керівника — ще й золотого або срібного. Згідно даоських віруваннями, ці кольори уособлюють працьовитість, лідерство і багатство.
 • Картини. Стародавня філософія і її сучасне трактування нічого не говорять про художній манері, зате регламентують зміст. Гірська вершина, птиця в небі, банківську будівлю символізують прагнення до успіху. Водні пейзажі — марність зусиль. Руїни — швидкий фінансовий крах.
 • Рослини. Неодмінно живі. Уособленням фен-шуй в офісі стало грошове дерево (воно ж толстянка). Але чайна троянда, фіалка, бегонія і хризантема теж створюють позитивну ауру. Головне, щоб зелені помічники були доглянутими.
 • Дзеркала. Людина з давніх-давен вбачав у них щось магічне. Прямокутні або овальні дзеркала в повний зріст відображають негативну енергетику. Але їх надлишок може мати зворотний ефект. Не купуйте дзеркала в формі триграм. Не володіючи цим езотеричним зброєю, легко нашкодити собі.

Як правильно вибрати і розставити меблі?

У майстрів фен-шуй офісу і на цю тему є невеликий звід правил:

 • Вибір меблів. У пріоритеті симетричний дизайн, світлі тони (чорний протипоказаний) і класичні форми (квадрат або прямокутник). Столу слід бути міцним і масивним, а крісла — комфортним і з високою спинкою. Шафи і стелажі краще вибрати закриті: велика кількість папок і документів на увазі створює атмосферу рутини, а значить, віддаляє співробітників від робочих звершень.
 • Розстановка меблів в офісі. Не рекомендується розміщувати стіл навпроти дверей і вікна (ні лицьовій, ні тильною стороною): це позбавляє сил. Кілька робочих місць строго один напроти одного зароджують конфлікт. Вирішення цього завдання — розташувати столи в кутках приміщення, по діагоналі від вхідних дверей.

Яка роль сторін світла і восьмикутника багуа?

Якщо розділити план всього офісу або кожного кабінету на 3 рівні частини по горизонталі і вертикалі (проводячи лінії строго з півночі на південь і з заходу на схід), вийде 9 сегментів. Це триграми і центральна частина восьмикутника багуа. Їх можна активувати даосскими талісманами. Кожна з частин відповідальна за один з аспектів нашого життя:

 • північна — за кар'єру;
 • північно-східна — за мудрість;
 • східна — за сім'ю;
 • південно-східна — за достаток;
 • південна — за суспільне визнання;
 • південно-західна — за любов і шлюб;
 • західна — за творчість;
 • північно-західна — за подорожі;
 • центральна — за здоров'я.

Зрозуміло, власників бізнесу найбільше цікавлять сектора кар'єри, достатку і творчості. Посилити ці аспекти простіше простого. У першому випадку розташуйте у відповідній зоні акваріум або статуетку черепахи. У другому — грошове дерево, триногу жабу або китайські монетки, перев'язані червоною стрічкою. У третьому — металеві дзвіночки.

На закінчення

На древні знання сподівайтеся, але самі не зівай. Талісмани чи замінять грамотне бізнес-планування, а правильне розташування меблів — професіоналізм HR-відділу. Але даоська філософія може стати відмінною підмогою вашого успіху. Адже в бізнесі, як і на війні, всі засоби хороші. Дерзайте!

Фото сучасного офісу по фен-шуй