0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Джапанді: мінімалізм зі східним колоритом

Як і більшість популярних ролів, цей стиль родом не з Японії. Джапанді — європейська суміш японського та скандинавського напрямків (звідси і назва: Japan + Scandi). Вони обидва покликані створити функціональний японський мінімалізм в інтер'єрі, а їх симбіоз — ще й донести до західного споживача дещицю східної філософії. Тієї, що по пояснює, як знайти гармонію і радіти дрібницям. Чим не принципи хюгге?

Які основні риси японського мінімалізму в інтер'єрі?

Складніше за все слідувати аскетичним стилям. Коли в обстановці мало елементів, кожен з них особливо важливий, а помилки ще помітніші. Щоб не допустити їх, оформлюючи приміщення в стилі джапанді, дотримуйтесь інтер’єрного «бусідо»:

  • Акцент на функціональність. Дизайн — для людини, а не навпаки. Між красою і зручністю цей стиль велить вибирати друге. А саму концепцію мінімалізму трактує як відмову від зайвих, а не дійсно потрібних речей. Тому ергономічні крісла та дивани стануть тут до речі.
  • Пастельні відтінки. Найчастіше сірий, бежевий, кремовий і світло-коричневий. Це данина поваги традиційному японському житлу. У такому інтер'єрі немає місця яскравим акцентам: ні в обробці, ні в декоративних елементах. У пріоритеті приглушена природна палітра.
  • Простота форм. Незважаючи на єднання з природою, японський стиль в дизайні інтер'єру не сприймає модернову фривольність ліній. Химерні дизайнерські світильники, властиві фінському сканди-напрямку, тут теж недоречні. А ось прямі лінії в поєднанні з округлими формами — навпаки.
  • Натуральні матеріали. Перш за все — дерево і бамбук. Пластик і метал допустимі, але ретельно дозовано. Скло найкраще матове. З оббивних матеріалів в пріоритеті однотонний текстиль. Натуральну і особливо екошкіру краще приберегти для інших інтер'єрів.
  • Невисокі меблі. Як виглядає класична японська кімната? У масовій свідомості її візитна картка — низький стіл в самому центрі. Можна обійтися і без нього, але саме цей «острівець» надає обстановці східного колориту.
  • Мінімум декору. Стиль японський мінімалізм носить цю назву не просто так. Варто трохи переборщити зі статуетками, вазами, домашніми рослинами або вибрати занадто яскраві картини — і його аскетизм зруйнований.

Що може перебувати в кімнаті, оформленій в цьому стилі?

Що завгодно, якщо витримані описані вище канони. Головне — щоб простір приміщення не виявився під зав'язку заставлений меблями і декором. Замість відкритих стелажів краще віддати перевагу шафам і комодам. Треба сказати, організоване зберігання речей — одна з ключових прикмет цього стилю, адже тяга до впорядкованості властива і скандинавам, і японцям. Контейнери, коробки і органайзери — все це вельми до речі, але не напоказ.

Журнальний столик, пуфи і диван теж не будуть зайвими. Але пам'ятайте, що на чільне місце дизайн кімнати в японському стилі ставить практичність і зручність. Тому корпусні меблі вибирайте з плит CLEAF або EGGER, стійких до подряпин і ударів, а м'яку — з зоною поперекової підтримки і пружним наповнювачем. Оптимально — із суцільнолитого пористого еластомеру.

Від барвистих постерів слід відмовитися, а в картинах віддати перевагу ненав'язливим східними мотивами і мінімалістській художній манері. Важкі різьблені рами цьому стилю протипоказані. Легкі і без зайвих візерунків куди більш доречні, а можна обійтися і зовсім без них. Необхідно, щоб декор відповідав аскетичному духу цього японського напряму.

На закінчення

Джапанді — більше, ніж інтер'єрний стиль, і це виділяє його на тлі багатьох інших. За правилами візуального оформлення тут прихована східна філософія. Тому мало оформити приміщення відповідно до нехитрих рекомендацій — доведеться відшукати гармонію з навколишнім світом і самим собою. Іншими словами, щастя.

Фото інтер’єру в стилі джапанді