0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Додайте життя фарб: яскравий інтер'єр як засіб від поганого настрою

Не місце прикрашає людину, але саме воно може увігнати в тугу. Або навіть в депресію — за умови тривалого впливу похмурої колірної гами. Кращою профілактикою стануть не тільки регулярні прогулянки і подорожі, але і яскравий інтер'єр. Втім, не варто кидатися з крайності в крайність. Краще прислухатися до порад дизайнерів і кольоротерапевтів.

Як правильно поєднувати кольори?

Скористатися «шпаргалкою» — колірним кругом Іттена. Головне творіння цього швейцарського художника — це 3 групи кольорів. Базові — жовтий, червоний і синій — розташувалися в центрі. Їх попарне змішування дало ще 3 кольори: зелений, помаранчевий і фіолетовий. Вони на «другій лінії». Змішуючи їх з базовими, Іттен отримав ще 6 відтінків, а всі 12 сформували зовнішнє спектральне коло.

Фото круга Іттена для правильного змішування кольорів

3 найпростіші прийоми зробити поєднання яскравих кольорів в інтер'єрі гармонійним — використовувати:

  • Сусідні. Виберіть кілька відтінків, що розташувалися послідовно, — і точно не помилитеся. Таким рішенням часом не вистачає контрастності, але яскравий колір легко компенсує цю виразністю.
  • Протилежні. Проведіть через центр кола уявну лінію — і на її кінцях виявляться контрастні відтінки. Якщо такі пари, на вашу думку, виглядають занадто зухвало, замініть один з кольорів найближчим «колегою».
  • Рівновіддалені. Спробуйте вибрати 3 відтінки по кутах рівностороннього трикутника. Такі поєднання досить сміливі, але в той же час не стомлюють нервову систему.

Щоб задіяти ще більше кольорів, скористайтеся спеціальними дизайнерськими таблицями. Але пам'ятайте: більше 5 відтінків допустимі хіба що в стилі бохо. Рекомендована колірна гамма в інтер'єрі менш строкатих напрямків — поєднання 3 кольорів: основного (60%), додаткового (30%) і акцентного (10%).

Будинки і яскраві стіни допомагають?

Так, тому, вирішивши радикально змінити сприйняття обстановки і її вплив на настрій, почніть зі стін. Якщо колірна гамма в інтер'єрі включає агресивні відтінки, краще обмежитися однією, акцентної стіною. Або створити візуальний ритм, фарбуючи лише фрагменти стін. Не забувайте, що кожен з кольорів по-різному впливає на психіку:

  • Червоний. Посилює апетит і мозкову активність, а в надлишку викликає дратівливість і провокує конфлікти. Двічі подумайте, перш ніж призначити його основним.
  • Помаранчевий. У помірних кількостях будь-якого зробить життєрадісним оптимістом. Але варто перевантажити яскравим насиченим кольором інтер'єр — і можливий зворотній ефект, аж до депресивних станів.
  • Жовтий. Символізує достаток, налаштовує на приємне спілкування і піднімає настрій. Але перестаратися з ним все ж не варто: коли навколо жовтизна, важче зосередитися і швидше втомлюються очі.
  • Зелений. Якщо вибираєте його насичені теплі відтінки, не бійтеся переборщити. Цей колір заспокоює нерви, позбавляє від тривог і створює довірчу атмосферу.
  • Блакитний. Якщо вдома напружена обстановка, цей колір сприяє примиренню. Він заспокоює, допомагає відволіктися від рутини і служить вдалим фоном для ще більш яскравих акцентів.
  • Синій. Пригнічує апетит, тому такі кухонні стіни стануть вашим союзником у боротьбі із зайвою вагою. Цей колір дарує спокій, так що непогано приживеться ще і в спальні.
  • Фіолетовий. Його м'які варіації дарують відчуття душевного спокою. Але воно швидко розвіється, якщо вибрати темні відтінки. Враховуйте, що всі версії цього кольору знижують активність.

Стіни не терплять конкуренції. Якщо вирішили перефарбувати їх в яскраві відтінки, з тканиною оббивки меблів і декоративними елементами краще не експериментувати. Їм підійдуть кольори, що не загострюють на собі увагу. Перш за все пастельні. Вдала колірна гамма в інтер'єрі може бути якою завгодно, але обов'язково збалансованою.

А що, якщо ви не впевнені?

Кращий спосіб залишити простір для маневру — не чіпати стіни. Інтер'єр в яскравих кольорах може бути реалізований і за рахунок грамотного комбінування меблів і аксесуарів. Наприклад, за допомогою подушок і пуфів простіше простого визначитися з оптимальним розташуванням яскравих кольорів. Та й протестувати чи сподобалися відтінки теж. Якщо вони вже не подобаються, замінити дрібниці не так клопітно і дорого, як перефарбувати стіни.

Стільці і м'які меблі — інша справа. Перетяжка влетить в круглу суму, особливо якщо мова про натуральну шкіру. Тому у вашому розпорядженні насамперед картини, постери, килими, пледи і подушки. Маючи в своєму розпорядженні такий арсенал, ви зможете реалізувати навіть досить сміливі ідеї, щоб освіжити декор, а разом з ним і свій погляд на навколишній світ.

На закінчення

У якому б стилі не був виконаний дизайн, яскравих кольорів в інтер'єрі боятися не варто. Багато з них не тільки додають оптимізму, але і надихають на яскраві вчинки. А щоб уникнути побічних ефектів, досить освоїти прості правила поєднання різних відтінків і діяти без фанатизму. Сміливіше!

Фото офісу з яскравими акцентами