0
У вашому кошику немає товарів
(044) 390-69-43

Back-end вашої продуктивності: вибираємо зручне крісло для програміста

Тільки необізнаному може здаватися, що сидіти цілий день за комп'ютером просто. А скільки ви проводите з ним часу: 6 годин на добу, 8, 12 або ще більше? Швидше останнє. Від складних завдань голова йде обертом, а від безперервного сидіння ниє все інше. Голова, звичайно, вимагає іншого підходу, а ось позбавити від дискомфорту шию, спину, руки і ноги допоможуть ергономічні стільці.

Чому робота за комп'ютером — випробування для організму?

Напевно, ви сидите неправильно і в "якому-небудь" кріслі. Перше, безпосередньо, випливає з другого. Здобути таким чином цілий список недуг можна, навіть якщо проводити біля монітора всього по 4 години на добу. Що вже говорити про ваш випадок? Ви отримаєте або зручне ергономічне крісло для роботи програміста, або проблеми з:

  • Хребтом. Викривлення, якими батьки лякали в дитинстві, вам вже не загрожують: вік не той. Зате остеохондроз і радикуліт не забаряться заявити про себе. А в особливо запущених випадках можете розраховувати на грижу і навіть протрузію.
  • Внутрішніми органами. При неправильній позі вони здавлені і недоотримують кисню через порушення кровообігу. Захворювання серцево-судинної системи і шлунково-кишкового тракту, цукровий діабет, простатит, геморой — лише частина можливих наслідків.
  • Шкірою. Вона теж любить дихати. На жаль, багато матеріалів позбавляють її цієї можливості. Так що за роботою вам доведеться попітніти не тільки в переносному, а й у прямому сенсі. Хвороб, звичайно, не наживете, але і в подразненнях приємного мало.

Яким має бути комп'ютерне крісло для програміста?

Перш за все довговічним, як і будь-яка якісна річ. Тому ретельно вивчіть, з чого виготовлений каркас, як довго збереже свою пружність наповнювач, а також наскільки брудо- та зносостійка оббивка. Неважливо, чи збираєтеся ви вибрати крісло на подарунок, чи для себе, нехай воно прослужить довго.

Але головне — це комфорт. Тому на час забудьте про любов до дизайнерських знахідок, а замість цього простежте, щоб розробниками майбутнього «трону» виступили експерти з ергономіки, вертебрологи і ортопеди. Втім, крісла сучасного програміста, як правило, дозволяють поєднувати приємне з корисним. Але стиль ви виберете і самі, а до форм вимоги такі:

  • Анатомічні вигини спинки. Щоб забезпечити ефективну підтримку хребта, вона повинна в точності повторювати його природну форму. Тільки в цьому випадку ви зможете дихати на повні груди, а поперек буде остаточно позбавлений ​​від втоми і ниючого болю.
  • Продумані поглиблення в сидінні. По одному на таз і куприк, щоб запобігти надлишковий тиск. Але цим не обмежуйтеся. В ідеалі має бути ще одне — поздовжнє — поглиблення для циркуляції повітря.

Які регулювання пропонують сучасні крісла для програмістів?

Чим більше, тим краще — така запорука успіху в роботі. Ви повинні повністю «запрограмувати» всі складові крісла під себе. У плані як фізичних параметрів, так і особистих переваг. Ваші вимоги:

  • Підголівник. Йому належить регулювання кута нахилу і висоти. В обох випадках діапазон повинен бути цілком солідним (наприклад, максимальний кут — 180 °).
  • Спинка. Розташувати її на правильній висоті — значить забезпечити надійну підтримку спині. Оптимальний діапазон кута нахилу — від 90 до 140 °. Але це лише база. В ідеалі крісло для айтішників має ще й пропонувати вибір жорсткості гойдання, а також систему «антишок», що захищає від удару в спину.
  • Сидіння. Правильна висота і кут нахилу гарантують вигин ніг під 90 °, а значить, вбережуть артерії від передавлювания. І, зрозуміло, коректне положення тіла неможливо, якщо крісло для програміста не дозволяє вибрати глибину посадки.
  • Підлокітники. Їм достатньо однієї лише регулювання по висоті, але в широкому діапазоні. Ваші лікті і зап'ястя повинні знаходитися на одному рівні з клавіатурою. В іншому випадку руки будуть швидко втомлюватися.

На закінчення

Як бачите, питання «Яке крісло вибрати для програміста?» Не таке вже й складне. Так, нюансів багато, але витрати часу на вивчення характеристик і грошей на придбання комфортабельного «трону» точно себе виправдають. Адже в вашому випадку висока продуктивність нерозривно пов'язана з високим доходом.

Фото ергономічного робочого місця програміста